Hore

Najčastejšie sa pýtate

Vybrali sme najčastejšie odpovede na vaše otázky.

PROTRIO® je výživový doplnok obsahujúci vysoko kvalitné komplexné biotiká. V každej kapsule sú zastúpené všetky kategórie biotík (prebiotiká, probiotiká, postbiotiká). Hovorovo sa táto skupina nazýva aj ako protriotiká (tzn. doplnok obsahuje všetky 3 kategórie biotík).

 

PROTRIO® obsahuje unikátny komplex biotík 3 v 1 pre tenké aj hrubé črevo a črevný zápal. Ako protriotikum dopĺňa biotiká špecificky v každej časti čreva. PROTRIO® má účinnosť a bezpečnosť potvrdenú v klinickom skúšaní.

PROTRIO® neobsahuje laktózu, lepok, sacharózu, pridané farbivá a konzervačné látky. Je vhodné na bežné úžívanie pre Váš črevný mikrobióm alebo aj pri:

  • syndróme dráždivého čreva (IBS),
  • funkčných tráviacich ťažkostiach (bolesti brucha, nafukovanie, plynatosť, pocit ťažoby pri trávení, kŕče, hnačka, zápcha, naliehavé nutkanie na stolicu, nevoľnosť, zvracanie),
  • ochoreniach tráviaceho traktu (zápal čriev, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, divertikulitída),
  • stravovacích obmedzeniach (potravinové intolerancie, bezzvyšková diéta, FODMAP diéta, užívanie liekov zaťažujúcich črevný mikrobióm, napr. antibiotiká, chemoterapeutiká atď.).

Užívajte 2 kapsuly denne, aj dlhodobo. Pri zlepšení, alebo v rámci prevencie, je možné užívať 1 kapsulu denne. Najlepšie je kapsulu užiť počas jedla.

Zdravé črevá vyžadujú pravidelnú a dlhodobú starostlivosť. Na základe skúseností z klinického skúšania je vhodné PROTRIO® užívať aspoň 1 – 3 mesiace v predpísanom dávkovaní.

PROTRIO® je dostupné v každej lekárni, či už fyzicky alebo na objednanie. Online kúpite PROTRIO® u nášho hlavného partnera, v sieti lekární BENU.

Actilight®, butyrát sodný a 5 kmeňov baktérií mliečneho kvasenia: Bifidobacterium lactis FloraActive 32269, Bifidobacterium bifidum FloraActive 32403, Bifidobacterium longum FloraActive 32946, Lactobacillus acidophilus FloraActive 32418, Lactobacillus rhamnosus FloraActive 19070-2.
Pomocné látky: maltodextrín, horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý.
PROTRIO® neobsahuje laktózu, lepok, sacharózu, pridané farbivá a konzervačné látky. Je vhodné aj pre diabetikov.

PROTRIO® bolo vyvinuté prostredníctvom partnerov v Univerzitnej nemocnici v Kodani. Jedná sa poprednú dánsku nemocnicu, kde majú viac ako 25-ročné skúsenosti s vývojom, klinickým testovaním a používaním vlastných biotík.
Obsiahnuté látky boli testované vo viacerých štúdiách. Následne bola účinnosť a bezpečnosť produktu overená v klinických štúdiách na viac ako 3000 pacientoch.

PROTRIO® je vyrábané v Taliansku v súlade so všetkými predpismi kvality a bezpečnosti. Pri výrobe je použitá moderná technológia kryo-protekcie (CRYO-PROTECTION), ktorá chráni baktérie pred tepelným a mechanickým poškodením pri výrobe a skladovaní, a pred pôsobením žalúdočných kyselín a žlče pri užívaní. Takto ostávajú baktérie živé a dokážu sa dostať v potrebnom množstve a kvalite na miesto pôsobenia. Druhou technológiou je mikro-zapúzdrenie butyrátu sodného (MIKRO-ENKAPSULÁCIA), ktorá ho chráni pred rozkladom v žalúdku a zabezpečuje jeho riadené a postupné uvoľňovanie v hrubom čreve.

PROTRIO® je vhodné pre ľudí od 12 rokov. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Špecifická aróma pre butyrát sodný obsiahnutý v prípravku je prirodzená a nie je závadou. Odporúčaná denná dávka produktu sa nesmie presiahnuť. PROTRIO® nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy.

 

PROTRIO® pre svoje použité technológie pri výrobe nevyžaduje špeciálny režim skladovania. Skladujte ho na suchom mieste pri teplote do 25 ºC, mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.